ארון התרופות של ד״ר גוגל

לא פעם צוחקים עלינו ההורים הצעירים שאנחנו שונים מהדור של פעם, אנחנו כל מידע רלוונטי שנמצא ברחבי הרשת והופכים להיות מודאגים לא פעם, אני ואישתי סופגים לא פעם משפטים דוגמת ״מה עשו לפני גוגל?״ , ״גוגל הוא רופא במקצועו?״, ״אנחנו לא גידלנו אתכם כמו שצריך?״ וכדומה. למרות כך לא פעם הרשת כוללת בתוכה מידע רב שנכתב ע״י הורים שחוו את הדברים על בשרם ומעבירים את המידע הלאה.

אני רוצה לרכז לכם חלק מהנסיון שצברתי עם שוהם, אני יתחיל בעובדה שחייב להיות לכם בבית ויטמין D וברזל, ע״פ הוראות משרד הבריאות עד גיל שנה פעוט צריך לקבל בכל יום 2 טיפות של ויטמין D ו6 טיפות של ברזל וזה לצורך התפתחות תקינה, שאר התרופות שאני ימליץ כאן הם תרופות שהצילו אותנו לא פעם.

במהלך השנה הראשונה של ההורות חשוב להפקיד על התוספים שציינתי בפסקה הקודמת, אבל בנוסף לכך בשנה הראשונה נתקלים לא פעם בסיטואציות בהן הילד בוכה/צורח מכאבים כאשר הסיטואציות הללו מתרחשות ברוב המקרים בשעות הלילה, במקרה הטוב אנו מודעים למקור הכאב במקרה הפחות טוב אנחנו עומדים חסרי אונים אל מול הסיטואציה, בכל פעם שמצאנו עצמו חסרי אונים עשינו שימוש בשירות רופא ילדים אונליין של קופת חולים כללית (אני לא יודע כיצד זה עובד בקופות אחרות).

התופעה של ילד בוכה/צורח באמצע הלילה היא תופעה שכיחה, ובשעות הלילה לרוב אין לנו נגישות לבית מרקחת לשם קניית תרופות, לכן בחרתי לציין תרופות שהשימוש בהם חזר לא פעם והוכיחו עצמם כהכרחיות בכל בית למקרה הצורך, התרופות שאני יציין הם תוצר של נסיון אישי ואשמח לעדכן את הפוסט בהתאם לצורך.

כאבי אוזניים- אוטידין- התרופה הינה משכך כאבים לכאבי אוזניים, הצילה לנו לא פעם את הלילה כאשר הילד צרח מכאבים וגירד את האוזניים.

חום- נובימול/אקמול/נורופן- כל אחת מן התרופות הללו הינה משכך כאבים ומוריד חום, הקפידו לעשות שימוש בהתאם למשקל הילד, יכול לשמש במקרים שהכאבים לא מלווים בחום.

כאבי שיניים- טי-גל- במהלך השנה הראשונה כל התינוקות מוציאים שיניים, התכשיר הנ״ל הינו משכך כאבים לכאבי יציאת השיניים ומקל על סבלו של הפעוט.

דלקת עניים- אנחנו לא מצאנו צורך להחזיק טיפות עניים שכן הדלקות אינן היו שכיחות, מה שכן ישנם מגבונים של ד״ר פישר שעוזרים לניקוי העניים על מנת לנקות את העניים עד למפגש עם רופא.

תפרחת חיתולים- קלדונלה 20%- מידי פעם המשחות הרגילות נגד תפרחת חיתולים אינן עוזרות והטוסיק של הפעוט הופך אדום, התכשיר הנ״ל עזר לנו לא פעם בטיפול מיידי בתופעה.

 

* כותב המאמר איננו רופא, ואין להחליף את הכתוב בייעוץ רפואי, כל הכתוב הינו מתוך נסיון חיים שלנו כהורים ואינו בהכרח יהיה תקף לגביכם.

About יוסי מזרחי

יוסי מזרחי, בן 28, נשוי ואבא לשוהם ורום. גר בירושלים עיר הקודש. מייסד הבלוג Daddy.co.il-חיים של אבא.

Check Also

ישנים בעמידה

בתוך מערכת הבריאות המסורתית בעיות שאינן שגרתיות נופלות להן בין הכסאות וילדים רבים מתמודדים אתן בשגרת חיי היומיום בלי שאף אחד שם לב שהם מתהלכים להם חולים. זהו סיפורי האישי שבא להמחיש את האבסורד שבשיטה הנוכחית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *