להיות או לחדול: הדרך לגמר המונדיאל

14 ימים, 32 נבחרות, 48 משחקים, 9 אדומים, 136 שערים ונשיכה אחת

רבות נאמר על המונדיאל הנוכחי שעד שריקת הפתיחה של המשחק בין ברזיל לקרואטיה עלה לכותרות רק בנסיבות שליליות אך עד כה המונדיאל הנוכחי מסתמן כאחד המוצלחים בעשורים האחרונות.
אז מה היה לנו בשבועיים האחרונים? שיא כיבושים עם ממוצע בלתי נתפס של 2.83 שערים למשחק, נתון שבראשו ניתן למצוא את מסי וניימאר שתי הכוכבים של שתיים מהנבחרות הטוענות לכתר, שערוריות שיפוט הזויות, אלופת עולם שמודחת כבר בשלב הבתים לאחר השפלה במשחק הפתיחה, וחלוץ פרא אדם אחד שלא התבגר משלב הנשיכות במעון.

אז למי שפספס בחרתי לסכם את הרגעים הטובים ביותר של שלב הבתים:

  • המשחק: נבחרת האורנג׳ של הולנד התחילה את המונדיאל עם הצהרת כוונות ובתצוגת כדורגל משובחת פירקה 5-1 את אלופת העולם היוצאת ספרד, יכולת מופלאה של הכוכבים המזדקנים רובן וואן פרסי (צמד כל אחד) השתיקו את חסידי ספרד וברצלונה ושלחו אותם לעשות מייקאובר לטיקי-טאקה. המפגש הקודם בין הנבחרות נגמר בניצחון של ספרד בגמר המונדיאל הקודם, וההולנדים הגיעו לנקום.
  • רגע השיפוט: ללא ספק 2 הגולים שאושרו באמצעות הטכנולוגיה החדשה של קו השער, הטכנולוגיה החדשה מנעה מאיתנו רגעים נוספים של מבוכה שיפוטית והביאו את הכדורגל המודרני לעשות שימוש באמצעיים טכנולוגים, דבר שבכדורסל למדו מזמן.
  • השחקן: לא סתם מסי בחר לשמור על עצמו לקראת המונדיאל, הפרעוש הארגנטינאי סוחף את נבחרתו אל עבר שלב הנוק-אווט פחות או יותר לבדו ו4 שערים בשלושה משחקים ממקמים אותו בראש טבלת הכובשים לצד ניימאר ומולר, השאלה אם היכולת הבינונית של אלו שלצידו יאפשרו לו להגשים את החלום.
  • השער: היו לא מעט גולים מרהיבים בשלב הבתים, אבל אני חייב לציין את גול הנגיחה ההראוי של וואן פרסי שפתח את מסכת השערים של נבחרת האורנג שניות אחדות לפני השריקה למחצית.
  • הרגע ההזוי: ללא ספק הנשיכה של חלוץ אורגוואי הלא הוא לואיס סוארז שעושה זאת בפעם השלישית, החלוץ שקיבל בעקבות כך הרחקה משאר משחקי המונדיאל הוכיח בפעם השלישית שהוא שכח להתבגר ממשחקי המעון.

 אין כמו בבית

ברזיל, צ׳ילה, קולומביה, אורגוואי, מקסיקו, קוסטה ריקה, ארגנטינה וארה״ב כל אלו ייצגו את הייבשת האמריקאית בשלב הנוק-אווט. ארה״ב עלתה על חשבון פורטוגל של רונאלדו, קוסטה ריקה השאירה את אנגליה ואיטליה לנגב את הדמעות, צ׳ילה ניצחה את אלופת אירופה ושלחה אותה הביתה ולמעשה חוץ מהונדורס ואקוודור שלא צלחו לעבור שלב מבית 5 כל הנבחרות מהייבשת האמריקאית עברו איתנו שלב. היבשת האמריקאית מרגישה בבית והתוצאות מדברות בעד עצמן, והעובדה שברזיל וארגנטינה לא יכולות להיפגש לפני הגמר רק מחזקות את הסיכויים לזוכה מהיבשת שכריסטופר קולומבוס גילה לעולם.

 הדרך אל הגמר

סיום שלב הבתים השלים את מפת המשחקים האפשריים בדרך אל הגמר, שתי הפייבורטיות של סוכניות ההימורים בעולם ברזיל וארגנטינה לא יכולות להיפגש לפני הגמר, אך בכושר הנוכחי של ארגנטינה אני סקפטי אם מסי יסחוב את הנבחרת בתכלת ולבן עד לאצטדיון המראקנה המלא ב13.7, כאשר בדרך ככל הנראה תפגוש את נבחרת האורנג ההולנדית שפירקה 5-1 את אלופת העולם הנוכחית. מנגד לברזיל מחכות מספר משוכות בדרך, הקשה שבהן היא המפגש הפוטנציאלי מול גרמניה של יואכים לב שמתיימרת ללכת עד הסוף. אבל המונדיאל הנוכחי הוכיח לנו שפייבורטיות הן רק על הנייר, קוסטה ריקה הוכיחה זאת לאנגליה ואיטליה כבר אמרנו, גם ספרד שהייתה הפייבורטית השלישית בסוכניות ההימורים נמצאת כבר על המטוס בדרך חזרה והבואה ניתנה רק לשוטים.

 

 

About יוסי מזרחי

יוסי מזרחי, בן 28, נשוי ואבא לשוהם ורום. גר בירושלים עיר הקודש. מייסד הבלוג Daddy.co.il-חיים של אבא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *