ילדי בית העץ – ביקורת של אבא

ההיסטוריה חוזרת על עצמה

האהבה למוזיקה תמיד הייתה חלק אינטגרלי מחיי, צרכתי אותה בכל דרך אפשרית, זה התחיל בימים שקיבלתי את הווקמן הצהוב הראשון שלי המשיך לדיסק-מן, מיני-דיסק, אייפוד, נגני mp3 של סוני, קריאטיב, מיקרסופט, iriver ומה לא עד לאפל מיוזיק של ימינו, מאז שאני זוכר את עצמי המוזיקה הייתה חלק אינטגראלי מחיי, הזדהיתי עם המילים, הבעתי באמצעותה רגשות והיא הייתה שותפה מלאה לכל הדרך שעברתי.
ביום ששוהם התינוק שלי גדל לו, היה לי ברור שאני רוצה שהוא ירגיש את אותה חוויה, שהוא ימצא מוזיקה שמדברת בשפה שלו ותעלה לו חיוך על הפנים. מהר מאוד גיליתי כי המצב במוזיקת הילדים די עגום, וכי אותם שירים שהושמעו לי שהייתי ילד רלוונטים גם היום, והילדים ממשיכים לגדול על אותו אוטו גדול וירוק שממזמן יצא לפנסיה, הרי אין הורה שלא מכיר את ״שירי ילדים ליונתן שלום״ שהוא לקט שירים שהוכן לילד ע״י אבא אוהב וגם אנחנו שמענו אותו עוד בלי די.

אבא רוצה שינוי

ביום שמאסנו באותם שירים, התחלתי לחפש אלטרנטיבה, נכנסתי לחנות הדיסקים הקרובה ורכשתי מספר דיסקים לילדים, מהר מאוד הבנתי שעם כל הכבוד לכבש השישה עשר ואפילו לגרסאות עדכניות כמו ענן על מקל, זה פשוט לא מדבר לילדים היום, שמהר מאוד מוצאים נחמה בקצב של בן אל וסטטיק ונחשפים למילים שלא בדיוק רלוונטים לגיל שלהם.
רגע לפני שאמרתי נואש נתקלתי במקרה בפרוייקט של צמד האחים יאיא ורן כהן אהרונוב, האחד ממקימי הדג נחש, השני איש חינוך, ירושלמים משלנו ומעל לכל צמד אבות, שאני מאמין שבדומה אליי חיפשו אלטרנטיבה, ובשעה שלא מצאו כזאת הרימו את הכפפה!

האחים רייט של מוזיקה הילדים

אנו רוצה להאמין כי כל אדם בוגר נחשף לסרטון טד של סיימון סינק שעוסק בכיצד מנהיגים גדולים חושבים וכיצד הם יוזמים שינוי, סיימון סינק מתאר כיצד מנהיגים גדולים לא עוסקים ב״מה״ אלא ב״למה״. לא עוד ״אבא, אתה צריך מוזיקת ילדים? יש לנו משהו בשבילך!״ כמו לא מעט פרוייקטים שמנסים זאת בשנים האחרונות, אלא ״אבא, אם אתה רוצה מוזיקה איכותית לילד שלך, אנחנו מאמינים כי אנחנו יכולים ליצור שינוי״.
האמונה של האחים כהן אהרונוב כי הם יכולים ליצור שינוי, חיברה אליהם לא מעט חברים מהתעשייה שהאמינו בפרוייקט, וככה הפרוייקט חיבר לו את אברהם טל, קרולינה, אברהם טל, מוקי, הדג נחש ועוד שורה ארוכה. כי האחים כהן-אהרונוב עצרו ושאלו את עצמם למה אני עושה את מה שאני עושה? כי אני רוצה שהילדים שלי יהנו משירי ילדות, רק על הדרך כולנו נהנים מהתוצרים שלהם, בדיוק כפי שאנחנו נהנים מהתוצרים של האחים רייט.

מוזיקה עושה לי טוב מזיזה לי את הגוף, מוזיקה תמיד איתי גם שבפנים עצוב

אז אם הגעתם לכאן בלי ששיר של של ילדי של בית העץ מתנגן לכם ברקע, אספר לכם כי ילדי בית העץ מתנגנים אצלנו ברכב, בבית ובאמבטיה ושהשיר האהוב על שוהם הוא ״יום אחד״ עם הדג נחש, ואני אודה ואומר שלא פעם הדיסק ממשיך להתנגן גם ששוהם יוצא מהרכב.
בשנה האחרונה הספקנו גם להיות ב2 הופעות של הפרוייקט, הופעות שזונחות את כל השמות הגדולים ומעמידות על הבמה את איילה אינגדשט, גלעד בין ליש, ניר מנצור, אלון רדעי ויקיר ששון השותפים לפרוייקט לצד יאיא, וצריך להגיד את האמת שהם עושים את זה אפילו יותר טוב מהקולגות המפורסמות שלהם שמככבות בדיסקים.
הפרוייקט של האחים כהן-אהרונוב הוא כל מה שמוזיקת הילדים שלנו הייתה צריכה!

ילד של אבא

המסע הזה שעברתי בחיפוש אחר המוזיקה המתאימה עבור שוהם, החזירה אותי פעם אחר פעם לנקודת ההתחלה שהיא החיבור האישי שלי למוזיקה, למצוא את השיר שיסביר את מה שאני מרגיש, שאני יוכל להזדהות עם המילים, ואז ברגע אחד יאיא עלה לו על הבמה בהופעה, ושר את השיר שהוא אחראי למילותיו, ילד של אבא! וגורם לי לדמוע ככה סתם ביום שישי בצהריים.
"ילד שלי, אבא כאן תמיד לחבק ולשמור אותך, עד סוף העולם אני לא עוזב אותך! ילד שלי, לך רק בדרך שלך!"

About יוסי מזרחי

יוסי מזרחי, בן 28, נשוי ואבא לשוהם ורום. גר בירושלים עיר הקודש. מייסד הבלוג Daddy.co.il-חיים של אבא.

Check Also

חיבוק – לא מובן מאליו

מהרגע שאני קם בבוקר ועד הרגע בו אני הולך לישון אני מרגיש במרוץ. מרוץ החיים שלעיתים נראה כמין שגרה חוזרת שהפכה אותו לכלים בתוך משחק החיים, גורמת לנו לעיתים לשכוח ולהעריך רגעים קטנים של אושר, המובן מאליו איננו כזה, ואנחנו ברי מזל שזכינו להיות אהובים ואוהבים.

2 comments

  1. אחלה מופע. אתה חייב לנסות ללכת עם הילדים גם למופע אינדי ילד. מופע רוקנרול מעולה לכל המשפחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *