זעקתו של ילד

בוקר טוב אבא 2

השעה 6:30, השמש עוד לא התעוררה אבל אני כבר עושה צעדים ראשונים לחדר האמבטיה, מקלחת בוקר מערננת לצד צחצוח שיניים זריז, בדרך למיטתו של שוהם אני עוצר ללחוץ על הקומקום ולהכין לו ארוחת בוקר. מנצל את הזמן שהוא אוכל כדי לפנות לעבר ארון הבגדים ולהתלבש לעוד יום עבודה, כמה דקות מספיקות לשנינו ואני מתפנה להחליף לו את הטיטול שהספיק להתמלא מהרדמות ועד יקיצה ולהלביש אותו לעוד יום במעון. השעה רק כמה דקות אחרי 7 ואני כבר רותם אותו בכיסא הבטיחות במושב האחורי של הרכב, והופ יוצאים לדרך לעוד יום במירוץ של החיים.

עד לא מזמן הבוקר של שנינו היה נראה קצת אחרת, היינו פחות לחוצים ויותר רגועים, אבל דבר אחר לא השתנה, בוקר אור זה אבא!! (לאלו שפספסו – בוקר אור אבא 1)

הרהורים של אבא…

בירכתי את הגננת בברכת בוקר טוב, נשיקה אחרונה לשוהם ואני עושה את דרכי לעוד יום עבודה. בדרך לעבודה אינני יכול שלא להיזכר בפרסומות מיום קודם לכן, אחת מהן קבעה כי אבא של רות חושב שהוא הגיע לקבוצת הורי המעון בטעות ואילו השני מעדיף לישון בזמן שילדו בוכה בלילה, ואני שואל את עצמי האם הורות היא בכלל נחלתם של נשים? האם בכל בוקר אני יוצא לרעות בשדות זרים?
השאלות שלי הן כמובן שאלות היפותטיות, הרי את התשובה לכך אני יודע כבר מעל שנה, הורות איננה מנת חלקם של נשים בלבד, אלא גם מנת חלקם של אבות רבים שכמהים לבלות כל רגע לצד ילדיהם, כאלו שקמים לבוקר של אור וכאלו שלא יכולים ללכת לישון בלי טקס האמבטיה המפורסם.

המלך הוא עירום

בגדי המלך החדשים, הינו ספר ילדים שנכתב ע״י הסופר הנס כריסיאן אנדרסן בתחילת המאה ה19, הספר מגולל אתר סיפורו של מלך שהיה עסוק אך ורק בבגדיו, שמע המלך על שני חייטים שיוכלו לתפור לו בגד מיוחד, בגד כזה אשר  בעייני אנשים ממעמד נמוך ואנשים טיפשים יהיה כבלתי נראה. לאחר שבועות רבים של עמל מצד צמד החייטים וציפייה וכמיהה מצד המלך והממלכה כולה, היה הבגד מוכן. המלך בחר להציג את בגדו החדש בכנס ראווה לשם כך, כאשר עלה המלך על הבמה להציג את בגדו החדש, כל העם הפגין התפעלות שמה ייחשבו חלילה כטיפשים או כבעלי מעמד נמוך. בין כל הקהל בחר ילד אחד לצעוק ״המלך הוא עירום!״.
סיפור הילדים שנכתב כמעט לפני 200 שנה באה להמחיש לנו את תופעת הקונצנזוס, את קולה הנאלם של האמת, שילד אחד קטן החליט לצעוק אותה ברבים!!!

זעקתו של ילד אחד

לבן שלי נמאס, הוא רואה כיצד אבא מלווה אותו מהרגע בו הוא קם ועד הרגע בו הוא חוזר לישון, מתרוצץ בין חנויות הפארם ורשתות המזון הגדולות כדי לספק את כל צרכיו, ולמרות זאת מזניחים אותו לצד אמא, הוא איננו מבין כיצד החברה שרק לפני רגע שמחה לקבל את כספו בוחרת לירוק לבאר ממנה היא שותה, רואה כיצד ההמון נישאר אילם כאשר המלך עומד ערום אל מול הקהל הגדול. הקונצנזוס התקשורתי-פרסומי אודות מקומו של האב בתא המשפחתי עומד לנגד עניי כולם ואלו בשלהם בוחרים לשתוק שמה יגידו שהם טיפשים, אז ילדים אינם יודעים לשקר ואינם יודעים פחד ויותר מהכל הם יודעים מה טוב בשבילהם וזה אבא לא פחות מאמא.

About יוסי מזרחי

יוסי מזרחי, בן 28, נשוי ואבא לשוהם ורום. גר בירושלים עיר הקודש. מייסד הבלוג Daddy.co.il-חיים של אבא.

Check Also

ישנים בעמידה

בתוך מערכת הבריאות המסורתית בעיות שאינן שגרתיות נופלות להן בין הכסאות וילדים רבים מתמודדים אתן בשגרת חיי היומיום בלי שאף אחד שם לב שהם מתהלכים להם חולים. זהו סיפורי האישי שבא להמחיש את האבסורד שבשיטה הנוכחית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *