השמנה בהריון לא לנשים בלבד

השמנה בהריון היא עובדה, סליחה, זה שנשים מוסיפות מספר קילוגרמים בתקופת ההריון היא עובדה, הסיבה לעלייה במשקל נעוצה במספר גורמים בהם משקל התינוק, הרחם, השלייה, מי השפיר, השדיים (לצורך ההנקה), הדם, ונוזלים, זה אומר שלא כלכך משנה מה אישתך תאכל בתקופת ההריון היא תוסיף למשקלה בין 8 ל12 קילוגרם במהלך התקופה של ההריון. על פי הרפואה ההבדל בין התזונה של האישה לפני ההריון והתזונה במהלך ההריון אמור להסתכם ב100 עד 300 קלוריות ביום בלבד, הבדל זניח לחלוטין יחסית לפתגם הידוע ״אני אוכלת בשביל שניים״.

התקופה של ההריון מלווה לא פעם בחשקים בלתי מוסברים שהאמונה מספרת שאם לא נביא לסיפוקם התינוק יוולד (חלילה) עם כתם לידה, על כן הגבר הממוצע מוצא את עצמו לא פעם מתרוצץ בלילות בחיפוש אחר שוקולד, אבטיח, מלפפון חמוץ או כל בקשה הזויה אחרת במטרה לספק את אותו החשק. על הנייר משימה פשוטה אך מעצבנת שכל גבר מכיר, אך מה קורה שאישתך רוצה עכשיו סטייק או כבד אווז, או אולי חשקה נפשה במלוואח בשעה 2 בלילה? פתאום המשימה כבר לא כלכך פשוטה, ושתיתן לה לשבת לאכול לבדה? מה פתאום, הרי ״אנחנו בהריון״.

מנגל ב11 בלילה?

מנגל בשרים הוא חלק עיקרי בחייו של הישראלי המצוי ואינו צמחוני או טבעוני, יום העצמאות שלנו הפך ממזמן להיות חג המנגלים ושום תחקיר של כלבוטק לא הולך לשנות את זה. למרות זאת מנגל בשעות הערב המאוחרת בתוך כלל נובע מאירוע משפחתי, חגיגת יום הולדת או סתם משחק כדורגל חשוב, אך מה קורה שאישתך ההרה חושקת בסטייק טוב? אז במהלך ההריון אישתי חשקה לא פעם בסטייק טוב ולא סתם סטייק אלא אחד שמגיע עם כבד אווז מעליו, היא ידעה שאני לא אסרב, 1. כי היא בהריון, 2. כי היא קנתה לי מנגל גז מתנה , 3. איזה אדם שפוי אומר לא לסטייק עם כבד אווז אם הוא לא צמחוני או טבעוני?. בפעם הראשונה עוד הנחתי שזו בקשה חד פעמית, נכנסתי לרכב ועשיתי את דרכי לקצב היחיד שפתוח בשעות האלה קרוב לבית שלי (מסתבר שאנחנו לא הקניבלים היחידים בשעות הערב וזה עסק כלכלי) ובחרתי להצטייד בכמות בשר שתפסיק למנגל יחיד. בפעם השנייה כבר בחרתי להצטייד בכמות שתספק אותנו גם למנגל נוסף באותו שבוע. בפעם השלישית כבר הבנתי שזה מנהג חוזר ולצד קוביות הקרח במקפיא היה שמור לו הכבד אווז. ככה מצאתי את עצמי לא פעם מתפנק על דואט של סטייק וכבד אווז בשעות הלילה המאוחרת, מנהג שאולי היה נשמע הגיוני בצדדים אחרים של העולם.

שאריות של החיים

אז כמו שהבנתם בתחילת הפוסט נשים רק מעצם הלידה מאבדות כ8 עד 12 קילוגרם ממשקלם, וצריכות להתמודד עם עוד כמה קילוגרמים מיותרים שמתקבלים בהבנה על ידי הסביבה כי הרי ילדת זה הרגע. אבל מה איתי? אני לא ילדתי, ואני בחור גדול גם ככה, שסובל מעודף משקל מהיום שאני זוכר את עצמי, מה עושים עכשיו עם הקילוגרמים הנוספים האלה? (והבטח לא מחמיאים) אז מתחילים התירוצים, אז משתמשים בתירוץ שפעם מי שהיה שמן, סליחה מלא, היה בן המעמד הגבוה, וששמנים הם אנשים עם יותר שמחת חיים ושאישתי אוהב אותי ככה. אבל תירוצים תירוצים ומציאות מציאות ועכשיו צריך להתמודד במציאות שאני השמן היחיד פה, כי בזמן שאישתי מקבלת כל יום מחמאות כמה היא ירדה יפה, אותי שואלים מתי אני צריך ללדת.

 

כמו שבטח הבנתם השמנה בהריון היא לא תופעה ששמורה לנשים בלבד, וגברים גם הם צוברים כמה קילוגרמים במהלך ההריון, כל זאת לשם העובר שבדרך ובשם האהבה!

אז אני יוסי, וגם אני השמנתי בהריון.

About יוסי מזרחי

יוסי מזרחי, בן 28, נשוי ואבא לשוהם ורום. גר בירושלים עיר הקודש. מייסד הבלוג Daddy.co.il-חיים של אבא.

Check Also

האשטאג הורים

כמות המידע האדירה איתה נדרש המוח האנושי להתמודד מביאה אותו לעשות שימוש בתבניות ותיוגים. המוח האנושי יוצר קטגוריות אליהן הוא מכניס אנשים, אירועים, מותגים וכדומה, ובהתאם לכך עושה שימוש בערכים שנתבעו בנו לאותה קטגוריה ובהתאם לכך נוצרת התנהגות. אז איך זה משפיע על הנשים בעולם וכיצד זה משפיע עליי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *